W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 śpiewamy „Godzinki do św. Józefa” – naszego Patrona; trwa Jerycho Różańcowe, adoracja zakończy się w poniedziałek 25 sierpnia o godz. 17.30.
Witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Gruszto – życzymy obfitości łask Bożych i opieki św. Józefa patrona naszej parafii.
We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.45; w parafii na Wzgórzu Hetmańskim msza św. odpustowa o godz. 18.00.
W środę wspomnienie św. Moniki; nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
W czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; adoracja przebłagalna za grzechy nasze, naszych rodzin i całego świata w kaplicy na plebanii od godz. 22.00 do godz. 24.00.
W piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; adoracja w kaplicy na plebanii w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 18.30 do godz. 21.00.
W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 sprzątanie kościoła i otoczenia – dziękujemy wszystkim troszczącym się o przygotowanie świątyni do niedzielnych eucharystii.
W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostrę Wiktorię z Sierra Leone, podzieli się z nami informacjami o swojej pracy a po mszach św. kwestować będzie na potrzeby misji.
W okresie wakacyjnym Biuro Parafialne czynne jest tylko w środy od godz. 16.00 do 18.00. Sprawy pilne w tygodniu można zgłaszać po mszach świętych. Punkt Caritas jest nieczynny do końca wakacji.
Polecamy „Biuletyn Parafialny”, „Gościa Niedzielnego”, oraz tygodnik „Niedziela”. W „Niedzieli” zwróćmy uwagę na artykuł „Dlaczego młodzi tak łatwo się rozwodzą? – przyczyn jest wiele – ale, jedna jest fundamentalna: próba budowania małżeństwa bez Boga.
Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, naszym parafianom i gościom, dobrodziejom, ofiarodawcom i pielgrzymom – składamy życzenia: wielu łask Bożych oraz nieustannej opieki Świętego Józefa – Patrona naszego Sanktuarium; wypoczywającym życzymy dobrego odpoczynku i bezpiecznego powrotu do domu.